Емоційний розвиток дітей. Соціально-емоційні навички
Сильні емоції виникають у співпраці: сперечатися, миритися, злитися, сміятися разом, плакати, втішати одне одного, бути щасливими ... Ми, люди, і суспільство, в якому живемо, формуємо емоції. Але діти спочатку повинні дізнатися, як виражаються різні емоції, що вони означають і як вони можуть з ними працювати.
Соціальні та емоційні навички є важливою основою для щасливого дорослого життя. По дорозі туди дітям потрібна підтримка в дитячих садах та дитячих садках. Оскільки тут соціальні та емоційні взаємодії займають багато місця, і, отже, просування соціально-емоційних навичок є важливою освітньою галуззю початкової та дошкільної освіти. 
Часткові аспекти соціально-емоційних компетентностей
Діти поетапно опановують соціальними та емоційними навичками. Чотири суб-аспекти пізнання та вираження емоцій, конфлікту та співпраці, регуляції емоцій та емпатії тісно пов'язані між собою. Для того, щоб поводитись емоційно адекватно та формувати стосунки в соціально доречній формі, кожна часткова здатність однаково важлива.
Знання та вираження емоцій
Знання, розпізнавання та називання емоцій та їх характеристик - ось суть знання та вираження емоцій. Діти знають причини емоцій і можуть класифікувати, які емоції виникають у яких ситуаціях. Це дозволяє їм краще оцінювати соціальні ситуації, а також навчитися читати емоційні вирази інших людей. Водночас вони впізнають власні емоції і вчаться їх виражати.
Конфлікти та співпраця
Якщо стикаються різні інтереси, виникає конфлікт. Але як ви домовляєтесь про різні потреби? З точки зору соціально-емоційних навичок важливо знайти мирне вирішення конфлікту. Діти вчаться представляти свої інтересиДля ненасильницьких переговорів про конфлікти важливу роль відіграють також знання та вияв емоцій, регулювання емоцій та емпатія.
Регулювання емоцій
Регулювання емоцій означає певною мірою контролювати власні почуття. Діти вчаться усвідомлювати, що є сильне почуття, але що їх не повинно охоплювати це. Ви практикуєте контроль імпульсів. Замість того, щоб спалахнути або розплакатися, мета полягає в тому, щоб продовжувати говорити та обговорювати власну позицію, навіть якщо у вас різні думки.
Емпатія
Емпатія означає розуміння точки зору інших емоційно та раціонально, а потім узгодження власних дій відповідно. Чому хтось виявляє цей вираз емоцій? Що могло статися? Як би я почувався в цей момент? Ці міркування є основою для співчуття. Тому емпатія тісно пов’язана з пізнанням та вираженням емоцій.