Ті, хто читає книжки, знають задоволення від того, щоб усамітнитися в затишному місці з книгою та зануритися в чужі світи, або радість від того, що у них є вибір захопливих матеріалів для читання, яких вони можуть переглядати досхочу.

Любов до читання найкраще закладається в дитинстві. Уміти і хотіти читати не тільки необхідно чи корисно, але може бути місцем відпочинку, комфорту, джерелом знань і багато іншого.

З цієї статті ви дізнаєтесь, як можна надихнути та заохотити своїх дітей, створивши оазис читання, і як вони стануть справжніми книжковими поціновувачами.

Зміст

1. Любити читання можна навчитися
2. Як оформити куточок читання
2.1. Затишні меблі для читального куточка
2.2. Різноманітний вибір для новачків
3. Створення шкільної бібліотеки
4. Невелике заохочення для тих, хто не любить читати
5 Апетит до більшого: презентація книги та читання вголос

Любити читання можна навчитися

Ще жоден майстер не впав з неба: мало хто з учнів навчиться швидко і легко читати. Тож не дивно, що багато дітей спочатку не люблять читати, бо вважають це втомливим.

З різних причин багато дітей не мають вдома ні книг, ні достатньо спокою, часу чи комфорту для читання. Можливо, самі батьки не читають, можливо, не вистачає інтересу, часу чи грошей, щоб познайомити дітей із цим задоволенням, а можливо, у дитини зовсім інші проблеми та обов’язки вдома.

Тим більше важливо, що ці діти все ще мають можливість відкрити для себе читання: без тиску, відповідно до власного смаку та у власному темпі. Бібліотека, навіть цифрова у вигляді програми для читання, чи куточок для читання в школі пропонує оптимальні умови для цього – через широкий вибір книг, затишну атмосферу та спільний обмін прочитаним. Тому що любити читання можна навчитися.

Як можна створити куточок для читання
«Кімната без книг — це те саме, що тіло без душі», — так вважав Марк Цицерон. У будь-якому випадку книги є невід’ємною частиною повсякденного шкільного життя, але з куточком для читання, звичайно, важливо, щоб задоволення дітей було пріоритетом і щоб їх не примушували читати.

Тому куточок для читання має бути місцем, де діти люблять проводити час – маленьким оазисом спокою серед напруженого темпу повсякденного життя, де вони можуть затишно і повністю поринути у дивовижні та чудові світи. Освітлення також відіграє важливу роль; Звичайно, воно має бути достатньо яскравим, щоб легко читати, але ви повинні уникати занадто яскравого або холодного світла.

Затишні меблі для читального куточка

Перш за все, вони повинні бути зручними: Використовуйте полиці, (розсувні) шафи або ширми, щоб відгородити частину класної кімнати. Це означає, що маленькі починаючі книжкові любителі почуваються непоміченими, мають більше спокою та легше зосереджуються.

Залежно від простору можуть бути різні меблі для читання: від зручного звукоізоляційного дивана до крісел-мішків або килимків до окремих елементів, з яких ви можете створити острів для сидіння на свій вибір (завжди новий). 

Різноманітний вибір для новачків

Звичайно, не повинно бракувати матеріалів для читання: встановіть книжкову полицю з різними примірниками, щоб кожна дитина отримала свої книги. Того, хто (поки що) погано читає або любить читати, може легко відлякати товстіша книга.

Напевно у вашому класі є діти, які можуть порекомендувати улюблені книжки або навіть готові віддати їх для читання на рік. Звісно, ​​ви також можете оголосити про пожертвування книжок серед своїх друзів, родичів чи колег або попросити допомоги у батьків дітей. Можливо, варто також звернутися до бібліотеки, оскільки старі колекції часто віддають за розумні ціни на користь поточних примірників або, якщо пощастить, навіть дарують. Крім того, багато міських бібліотек мають спеціальні пропозиції для шкіл і класів, напр. екскурсії чи заходи, пов’язані з дослідженнями та читанням вголос – і ви можете тимчасово поповнити свій куточок для читання книжковою коробкою, взятою звідти.

Журнали також повинні бути в кожному куточку для читання, тим більше, що багато дітей вважають їх набагато привабливішими, ніж книжку без малюнків. Як завжди, різноманітність має ключове значення: зручні для дітей журнали знань запрошують вас переглядати, дивуватися та вчитися - і, можливо, в якийсь момент створити постер чи колаж, коли буде достатньо нового матеріалу для читання.

Створення шкільної бібліотеки
«Справжній університет нашого часу — це збірка книг». Це, мабуть, одне з найрозумніших речень історика Томаса Карлейля, чиї інші думки, на жаль, часто характеризувалися расизмом і презирством до людства.

Отже, у вашій школі є кімната, яку давно потрібно прибрати або вона рідко використовується? Тоді, мабуть, саме час взятися за проект разом із колегами та, можливо, батьками. Хоча це значно більше праці, ніж оформлення куточка для читання, ваші зусилля варті того для багатьох поколінь учнів.

В принципі, до оформлення шкільної бібліотеки діють ті ж критерії, що й до куточка для читання, тільки все трохи більше. У той же час учні, звичайно, також повинні мати можливість проводити там уроки, вивчати відповідну літературу на різні теми і, можливо, навіть брати книги.

Трохи підбадьорення для тих, хто не любить читати
Коли куточок для читання або бібліотека готові, теоретично можна приступати. Кількома невеликими підштовхами ви можете полегшити навіть найнеохочішим читачам взяти книгу чи журнал. Ми зібрали для вас кілька ідей.

Абонемент на читання для задоволення від читання

Якщо ви вирішите використовувати абонименти для читання як додаткову мотивацію, ви знайдете багато гарних шаблонів і порад в Інтернеті, як-от оформити їх як закладки або використати «читаючу гусеницю», тіло якої підтримується намистинами з нитками (наприклад, одна на повне читання) що стає все довшим і довшим.

Це не тільки дає дітям стимул, але й гарне уявлення про те, скільки хвилин чи годин вони сунуть носа в книжки. Звичайно, вашим учням насамперед має подобатися винагорода за повні абонименти читання; Як клас, подумайте, чи всі можуть погодитися щодо винагороди, чи діти віддадуть перевагу різним винагородам на вибір.

Можливі винагороди можуть включати:

  • Час читання
  • Смачний і здоровий сюрприз на сніданок
  • Вибір спільної гри

Прагнення до більшого: читання вголос, презентації книг та конкурси читачів

Чим більше ви надихаєте своїх дітей під час читання, тим більша ймовірність, що вони самі захочуть читати (навчатися). Зробіть читання вголос звичайним ритуалом, якого діти чекають з нетерпінням, або винагородою після письмового класного завдання чи особливо зосередженого, наполегливого уроку.

Використовуйте презентації книг, щоб зацікавити своїх учнів новими, популярними чи навіть незвичайними книгами. В Інтернеті ви знайдете багато цікавих відео (не тільки) від книжкових блогерів. Звичайно, це також чудово, якщо ви або дитина коротко познайомите всіх з новими книгами у вашій колекції - невеликий цікавий момент гарантовано змусить вас захотіти більшого.

Деяких людей мотивує більше, якщо учні читають вам книгу разом, ніж читати книгу наодинці. Можна уявити, наприклад, кожна дитина по черзі читає абзац або три речення - або продовжує читати, поки не заплутається, а потім стає слухачем.