Як МОН рекомендує вчителям організувати освітній процес у сучасний умовах? 
Ось деякі поради: 
1. Обираючи між потребою «виконати програму» та «зберегти ресурсність для перемоги», обирайте друге. Якщо тривога лунала вночі й дитина або вчитель почувається втомленими зранку, висока концентрація академічного матеріалу на початку і «постулат» про неухильне дотримання усталеного порядку дій стають неактуальними.
2. Не можна нехтувати сигналами тривоги. Незалежно від форм навчання (очна чи заочна, індивідуальна – екстернатна, сімейна) чи форм організації освітнього процесу (очний або дистанційний режими, змішане навчання) тощо. Після сигналу потрібно зупинити заняття для того, для кого сигнал лунає, і перейти в укриття.
3. Ставтеся до втрати концентрації (власної та учнів) із розумінням. Не варто на початку дня пропонувати нові (складні для засвоєння) теми; приділіть час зміцненню та відчуттю безпеки, зверніть увагу на соціально-емоційне навчання, присвятіть урок узагальненню та систематизації попереднього матеріалу.
4. Створюйте простір, у якому дитина відчуватиме близькість («Я з тобою!»), поважайте різність. Неприпустимими є фрази на зразок «Інший учень зміг прийти вчасно / виконати домашнє завдання…, то й ти мусиш!», «Зберися й починай працювати, бо всім зараз складно» тощо. 
5. «Немає людини, яка була б ніби острів». Дбайте про себе, діліться своїми переживаннями з близькими.
Крім того, МОН рекомендує педагогам не перебирати на себе роль психолога, але обов'язково залучати психологів до вирішення ситуацій, з якими виникають труднощі.
Тож пам'ятаймо, що знання важливі. Але спільний пріоритет сьогодні – максимально можлива безпека кожної дитини, кожного вчителя і всіх учасників освітнього процесу. Сучасна школа в умовах війни – це про спільноту, безпеку та підтримку, а не про контроль.