Зміст

1. Ігри для учнів початкової школи
2. Чого діти вчаться під час гри?
3. Ігри на уроці

Ігри для учнів початкової школи

Звичайно, діти повинні бути захищені від вмісту, який шкодить неповнолітнім. Жорстокість, жахи, статеві акти тощо не мають місця на мобільних телефонах, ПК та консолях учнів початкової школи. Цих випадків можна легко уникнути, якщо самі трохи протестуєте ігри заздалегідь або трохи дослідите їх.

На YouTube є численні пояснювальні інструкції, ігри чи тести майже для всіх ігор, тож ви можете отримати гарне уявлення про складність, атмосферу та придатність для дітей протягом кількох хвилин, якщо не хочете пробувати гру самостійно .

Є тисячі чудових ігор для дітей молодшого віку в десятках різних категорій. Ігри — це цілий всесвіт. Усім, хто ніколи не стикався з цим, але хоче покращити свій контакт із маленькими геймерами, варто трохи порозумітися — тема безперечно захоплююча.

І оскільки ігри стають все більш і більш звичним явищем для маленьких дітей або батьків, які тепер є частиною покоління геймерів, визнання, на щастя, також зростає, тож гравцям більше не доводиться так часто виправдовувати своє захоплення. 

Чого діти навчаються під час гри?

Що і скільки дитина дізнається за допомогою комп’ютерних ігор, очевидно, сильно залежить від відповідних ігор і жанрів. Як і в усіх процесах навчання, вкладений час, безсумнівно, відіграє свою роль.

Крім того, у кожного різні вподобання та здібності. «Скажи мені, що ти читаєш, і я скажу тобі, хто ти» також можна застосувати до вибору гри. І тут також постає питання курки та яйця: чи вчуся я організовувати процеси, тому що граю у відповідні ігри, чи обираю цей жанр через власну прихильність до організаційних завдань?

Дослідження Університету Бохума показує, що діти, які грають в екшн-ігри більше 15 годин на тиждень, можуть швидше сприймати нові ситуації та швидше класифікувати нові знання – «особливо в ситуаціях з високим рівнем невизначеності», як каже один співробітник. Під час тесту дітям пропонувалося пов’язати комбінації символів із подіями, тобто розшифрувати значення коду. Гіпокамп, який відповідає за навчання і пам'ять, був більш активним у гравців, ніж у групі порівняння, яка утримувалася від ігор.

Отже, граючи в комп’ютерні ігри, ви чомусь навчитеся – можливо, навіть навчитеся самі. Інші навички, які зміцнюються під час гри, включають наступне:

Концентрація, терпіння і рішучість
У багатьох іграх для розвитку сюжету чи навичок потрібен час. Щоб досягти певного рівня, потрібні тижні або місяці, або потрібна практика, тоді як, звичайно, навички та досягнення регулярно розблоковуються, щоб центр винагород старанно запускався.

Дрібна моторика, координація рук і очей і швидкість реакції
Будь-хто, хто пробує всі види спортивних ігор, швидко помітить, наскільки складним може бути оволодіння елементами керування. Тож ви або негайно кидаєте цей ігровий жанр, або стаєте майстром своєї справи. Навіть така класика, як Worms, вимагає хорошого відчуття правильного кута і точного прицілювання, що не так просто з перших спроб.

Запам’ятовування
Перелік прикладів нескінченний: інколи вам потрібно запам’ятати правильний шлях або місце, в інших іграх вам потрібно запам’ятати характеристики класів персонажів або одиниць обладнання, у третіх вам потрібно звернути пильну увагу на підказки в діалозі або знати механіка певних ворогів. А якщо ні? Ну тоді в більшості випадків нікуди не дінешся. Тож ви пам’ятаєте це, шукаєте, записуєте… Коли все, що вам справді хотілося – це грати.

Логічне, стратегічне та просторове мислення
Довгострокове планування та перспективне мислення потребують не лише стратегії та будівельних ігор, таких як серія Anno, Rimworld або Minecraft. Навіть міні-ігри чи мобільні ігри, такі як Candy Crush або Bubble Shooter, прощають лише випадкове натискання або введення тексту протягом короткого часу.

Ігри, в яких ви самостійно будуєте місто або будуєте будівлі, також вимагають просторової уяви, наприклад. Наприклад, у Sims меблі можна поставити там, де їм місце, або в Anno пожежна частина має дорогу до будинку, який, сподіваюся, також доступний.

А в іграх, які зосереджені на управлінні, навіть досвідчений гравець швидко спітніє, якщо хоче вчасно виконати всі завдання та порадувати всіх персонажів. Під час розмови з багатьма оптимізаторами процесів, будь то професіонали чи просто в особистому житті, виявляється, що вони все ще люблять грати в ігри у свій вільний час, під час яких вони оптимізують виробничі ланцюжки, заощаджують кошти або планують маршрути польотів - і стають кращими і краще в цьому.

Медіаграмотність
Кожен, хто знайомий з технологіями в молодому віці, отримає від них користь пізніше в житті. Окрім керування ПК, консоллю тощо, багато ігор потребують глибшого розуміння цифрового світу, напр.  коли ви досліджуєте поради щодо ігор в Інтернеті.

Сьогодні багато учнів початкової школи знають, як завантажити відео на YouTube або транслювати (наживо) свою власну гру всього за кілька хвилин. Крім того, їхнє ігрове обладнання часто є священним для молодих і старих геймерів. Тому, якщо є дефект, багато людей будуть копатися в цьому, доки не зможуть виправити його самостійно.

Звичайно, не всі молоді геймери стають ІТ-фахівцями. Але в цій індустрії є багато тих, хто захоплюється іграми навіть у дорослому віці, деякі з них отримали знання, які тепер важливі для їхньої кар’єри, ще в дитинстві, а в певний момент завдяки своєму хобі, технічним навичкам. Ми всі знаємо та відчуваємо, що ІТ-індустрія стає все більш перспективною.

Математика
Незалежно від того, чи це просто обчислення середніх значень, додавання бонусів, збереження певних предметів чи розуміння всієї ринкової системи: навряд чи будь-яка гра може обійтися без чисел.

У деяких іграх для літніх людей, наприклад, обчислення ймовірностей настільки складне, що для цього існують окремі програми. І є багато гравців, яким подобається майструвати так, навіть якщо це займає від годин до днів і/або незліченні спроби отримати свою особисту оптимальну зброю, броню чи здібності.

Необов’язкові навички роботи в команді та спілкування
Незалежно від того, кооператив чи гільдія – у багатьох іграх ви або лише прогресуєте, або принаймні досягаєте значно кращого прогресу, коли працюєте разом з іншими, або граєте разом із друзями заради розваги. Якщо ви не дотримуєтеся правил або не володієте письмовим чи усним спілкуванням, ви швидко відчуєте негативні наслідки. Спільний успіх тим більше.

Звичайно, діти не повинні контактувати через Інтернет з людьми, яких вони не знають особисто.

Англійська або інші іноземні мови на вибір
Це стосується не лише навчальних ігор. У багато ігор також можна грати іншими мовами, окрім української, що може бути стимулом до навчання, особливо якщо ви вже знаєте вміст гри. Молоді люди часто спілкуються з іншими гравцями по всьому світу, як правило, усно через TeamSpeak або Discord або письмово в ігровому чаті.

Крім того, мова геймера пронизана англійськими термінами: area, unique, damage, crafting, skill, spawn, fail, loot, item, drop, event, dungeon, achievement, cheat знайомі юним геймерам. І правда, цей жаргон часом розквітає в очах непосвячених: «Коли бос спамиться в зоні, він скидає багато здобичі та навіть унікальні предмети!»

Вибір емпатії та/або толерантності
Багато таких ігор, як Stardew Valley, спрямовані на те, щоб подружитися з (у цьому випадку дуже різноманітними) персонажами та вибрати правильні відповіді в діалогах. Рішення часто мають наслідки для подальшого ходу гри та руйнують всю сюжетну лінію, тому їх потрібно ретельно обміркувати. 

Знання: історичні, міфологічні, фізичні, психологічні та ін.
Кожен, хто грає в Sims, дізнається багато нового про психологічні потреби, риси характеру та міжособистісні стосунки. Багато фентезійних ігор використовують історичні чи міфологічні елементи, тоді як наукові закони можна знайти в спортивних іграх і сценах боротьби.

Якщо ви ігноруєте простіші ігри, такі як карткові ігри чи Candy Crush, так звані казуальні ігри, навряд чи знайдеться гра, яка так чи інакше не дає знань – будь то те, що ви можете зробити олію для ламп із китів чи корицю з дерев. Говорячи про карткові ігри: скільки карток у колоді іноді виявляється базовим знанням для математичних завдань, хоча більше після початкової школи.

Ігри на уроці

Усе, що мотивує учнів, впливає на їхнє повсякденне життя, допомагає їм навчатися, має бути використано. У середніх школах уже існують проекти, в яких сама класна група відіграє міждисциплінарну роль, і учні можуть виконувати різноманітні завдання в ролі чарівників чи бійців або обмінюватися бонусами з класним керівником.

Використання комп'ютерних ігор або їх елементів, звичайно, має бути організованим. Наскільки ефективними можуть бути деякі програми чи браузерні ігри, напр. щоб покращити розумову арифметику чи логічне мислення, ймовірно, лише кілька вчителів спонтанно попросять 25 учнів дістати свої мобільні телефони та просто потренуватися протягом 10 хвилин (припускаючи, що всі діти мають мобільні телефони).

У багатьох школах цифрове обладнання також залишає бажати кращого, тому практично неможливо надати всім учням контрольований доступ до тих самих ігор. Але якщо у вас є доступ до планшетів або комп’ютерної кімнати, просто зробіть пошук в Інтернеті відповідних ігор для обраної теми. Для багатьох дітей урок, на якому їм дозволено «просто пограти», сприйматиметься як винагорода, а не як навчання.

Крім того, дітям також може бути цікаво познайомити інших зі своєю улюбленою грою. Не виключено, що ви також будете надихатись час від часу використовувати комп’ютерні ігри на уроці – або просто зробити їх темою.